רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית על פי הגדרתה היא ""מתן שירותים רפואיים תוך סטייה ברמת הזהירות הסבירה שלה, כאשר סטייה זו גרמה נזק למטופל, שלא היה נגרם אלמלא סטייה זו". משמעות הדברים היא, שאם רופא או צוות מטפל ביצע טעות אשר בגינה נגרם נזק למטופל – המטופל יכול להגיש תביעה נגד הגורמים הרפואיים אשר בגינם אירעה הפגיעה. אבל, ויש כאן אבל גדול – על מנת לזכות בתביעת רשלנות רפואית שכזאת, חלה על התובע חובה להוכיח שהנזק שאירע לו נגרם בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים מהפעולה שבוצעה או לא בוצעה על ידי הצוות הרפואי.

 

מכיוון שמאוד לא פשוט להוכיח זאת, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין רשלנות רפואית, אשר יש לו ניסיון רב שנים בתחום והצלחות רבות בתביעות מסוג זה.

 

משרד עורכי דין יוסף שאבי מתמחה בתחום של רשלנות רפואית ועומד לשירותכם לטובת ייעוץ וליווי משפטיים לאורך כל הדרך.

עו

תביעות בגין ניתוחים וטיפולי שיניים רשלניים

רפואת שיניים, כמו כל תחום אחר, היא תחום שיכולים להתרחש בו לא מעט כשלים שיכולים להשאיר נזק ארוך טווח ואפילו לצמיתות. בין היתר, אדם יכול לאבד את חייו או להישאר צמח כתוצאה משימוש לא נכון בחומרי הרדמה במהלך השתלות שיניים וניתוחים שונים, שימוש בחומרי סתימות לא איכותיים יכול לגרום לכך שכאבי השיניים ימשיכו ללוות את המטופל במשך הרבה מאוד שנים, אדם יכול לקום מניתוח שיניים עם פנים מעוותים ועוד כהנה וכהנה תקלות שגורמות לנזקים. כמובן שרופאי השיניים מצוידים בסוללת עורכי דין אשר עומדים לצדם ומגנים עליהם במקרים של תביעה, ולכן יש קושי גדול להוכיח שנזק שנגרם למטופל הוא אכן תוצאה של הטיפול שבוצע. לכן, בכל מקרה בו אדם קיבל טיפול שיניים ונגרם לו נזק, חשוב מאוד שיסתייע בעורך דין המתמחה בתחום של רשלנות רפואית ויקבל ליווי צמוד לאורך כל הדרך.

עו

רשלנות רפואית בהריון או בלידה

רשלנות רפואית בהיריון או בלידה יכולה לגרום נזק בלתי הפיך לילוד ו/או לאמו. כך למשל, אם במהלך סקירת מערכות הרופא לא מזהה מום שקיים בעובר וההריון ממשיך כסדרו – להורים יהיה ילד עם צרכים מיוחדים; אם במהלך ההריון היילוד הסתבך בחבל הטבור ולא הצליחו להציל אותו – ההורים יהיו צריכים להתמודד עם אובדן עצום. אם היולדת סבלה במהלך הלידה מתסחיף מי שפיר שלא זוהה וטופל בזמן – היא ו/או העובר עלולים לקפח את חייהם. במקרה של רשלנות רפואית בהריון או בלידה חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה בתחום, אשר ידע להגיש תביעה שמתארת בצורה מדויקת את השתלשלות העניינים ואת האופן בו הפעולות או חוסר הפעילות של הצוות הרפואי גרמו לנזק, יסייע בהשגת כל המסמכים וילווה את התובעים לאורך כל הדרך.

עו

תביעות בגין שיתוק מוחין

שיתוק מוחין הוא מצב רפואי אשר מתבטא בהפרעות התפתחות באזורי המערכת המוטורית הרצונית במוח. מצב זה גורם לליקויים תנועתיים אשר רמת חומרתן משתנה בהתאם למידת הפגיעה המוחית. בדרך כלל פוגעת המחלה בגפיים ומשתקת אותן במידה כזאת או אחרת. שיתוק מוחין נגרם הרבה פעמים במהלך ההיריון, במהלך הלידה או מעט אחריה, וזאת כתוצאה מרשלנות רפואית. באופן טבעי, לאופן התפקוד של הצוות הרפואי יש השלכות ברורות וודאיות על מצבה של האם ועל מבצו של התינוק, ואם הם פועלים לא כמקובל או כראוי במהלך ההיריון או הלידה (אי זיהוי מצב של חוסר חמצן במהלך הלידה, בחירת שיטת לידה לא נכונה עבור האם ועוד) – ניתן להגיש נגדם תביעת רשלנות רפואית.

עו

תביעות בגין אי מניעת התאבדויות בבתי חולים

חולים המאושפזים בבתי חולים או במוסדות רפואיים אחרים, בין אם מדובר במחלקות פסיכיאטריות ובין אם לאו – הינם באחריותו של הצוות הרפואי המטפל. מקרה שבו חולה נמצא בבית חולים ומצליח להתאבד – הוא כשל חמור בהתנהלות הצוות ויכול להוות עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.

משרד עורכי דין יוסף שאבי מתמחה בתחום של רשלנות רפואית ומסייע לנפגעי כשלים טיפוליים לממש את זכותם לקבלת פיצוי. כמובן שהפיצוי הכספי ו/או הענישה אינם יכולים להחזיר את המצב לקדמותו, אולם הם יכולים לסייע במימון הטיפולים הנדרשים ולפצות, במידת מה, על עוגמת הנפש.

 

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישת ייעוץ בנושא רשלנות רפואית –
צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונספק לכם ייעוץ וליווי משפטיים
בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

דילוג לתוכן