תאונות דרכים

תאונות דרכים

היית מעורב/ת בתאונת דרכים? הדבר הראשון שחשוב לעשות במקרה כזה הוא להיוועץ עם עורך דין תאונות דרכים מנוסה. החוקים בנושא המורכב הזה כל כך סבוכים, עד שלא תמיד ברור אם ניתן לתבוע, את מי ניתן לתבוע והאם ניתן להגיש ערעור על פסק דין שנקבע בבית המשפט. עורך דין תאונות דרכים אשר מתמחה בתחום יוכל ללוות אותך לאורך כל הדרך ולספק ייעוץ משפטי מקצועי לטובת השגת התוצאות האופטימליות עבורך.

קצת על תאונות דרכים

תאונות דרכים מתרחשות בכל יום, ולצערנו – יכולות לקרות לכל אחד. גם החוקים שנקבעו בנושא זה הם מורכבים בעצמם, ולא תמיד ברורים דיים. עד שנת 1975 כל מי שנפגע בתאונת דרכים והיה צריך סיוע כספי לטובת שיקומו הפיזי ו/או הנפשי, היה צריך לתבוע את מי שגרם לתאונה, ורק אם הצליח להוכיח מעבר לכל ספק שהאשמה מוטלת על הנתבע – הפסיקה היתה לטובתו. כמובן שמאוד לא פשוט להוכיח את אשמתו של מישהו אחר מעבר לכל ספק, ולכן הרבה מאוד אנשים שבאמת נפגעו בתאונה כשלו בשלב ההוכחות ונותרו עם נזקי גוף ונפש קשים וללא כל סיוע.
בגלל העובדה שרבים נותרו עם נזקים וללא סיוע, חוקק בשנת 1975 חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה-1975, שהשינוי הגדול שהוא חולל היה שבזכותו מי שנפגע בתאונת דרכים לא צריך להוכיח אשמה של מישהו, אלא צריך להוכיח "רק" שהנזק שבגינו הוא מגיש את התביעה אכן נגרם לו כתוצאה מתאונת דרכים.

נגד מי אפשר להגיש תביעה בגין תאונות דרכים?

על פי החוק, האחריות המוחלטת על מתן פיצויים לאדם שנפגע בתאונת דרכים מוטלת על חברת הביטוח. מכיוון שיש מספר תרחישים של תאונות דרכים, יש לפעול על פי ההנחיות הבאות:
• נפגע שהיה נהג ברכב בשעת התאונה – יתבע את חברת ביטוח החובה של הרכב בו נהג.
• אם הנפגע היה נוסע ברכב בעת התאונה – יתבע את חברת ביטוח החובה של הרכב בו נסע.
• אם הנפגע היה הולך רגל בשעת התאונה – יתבע את חברת ביטוח החובה של הרכב שפגע בו.
• אם לרכב הפוגע לא היה ביטוח חובה – יגיש הנפגע תביעה נגד קרנית – הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים אשר הוקמה בדיוק עבור מצבים כאלה.
חשוב לציין, כי אדם שנפגע בתאונת דרכים לא יוכל לתבוע צדדי ג' נוספים, אלא את חברת ביטוח החובה של הרכב הרלוונטי בלבד.
ישנם מצבים נוספים שחשוב להתייחס אליהם, כגון מקרה שבו תאונת הדרכים נגרמה בשעות העבודה ו/או בדרך אל או בחזרה ממקום העבודה. במקרה כזה התביעה תוגש נגד המוסד לביטוח לאומי וזאת על מנת שהפיצוי יינתן בגין הנזקים שנגרמו לו כנפגע תאונת עבודה. במקביל, ניתן אמנם לתבוע גם את חברת הביטוח של הרכב, אולם במקרה כזה הפיצויים שיינתנו יהיו רק מעבר למה שכבר שולם על ידי המוסד לביטוח לאומי, ולא הסכום במלואו.
הפיצוי שיקבל נפגע תאונות דרכים תלוי בפרמטרים רבים, ביניהם חומרת הפגיעה, נזק לתפקוד, גיל המבוטח והזמן שנשאר לו לעבוד עד היציאה לפנסיה, פגיעה ביכולת ההשתכרות שלו ועוד.

נפגעי תאונות דרכים צריכים עורך דין טוב

לאור האמור לעיל, ברור כי תביעה שמוגשת לאחר מעורבות בתאונת דרכים צריכה להיות מוגשת בצורה מקצועית ומדויקת. אחרי הכל, חברות הביטוח אינן גופים שפשוט להתמודד מולן, וחשוב שמי שיגיש נגדן את התביעה יהיה עורך דין תאונות דרכים מקצועי ומנוסה, אשר יוכל לכתוב את התביעה כשהיא נסמכת על תקדימים, להגיש אותה כשהיא כוללת את כל המסמכים הנדרשים וללוות את הלקוח עד לקבלת מלוא הסכום הכספי שמגיע לו.

משרד עורכי דין יוסף שאבי לשירותכם

יוסף שאבי מתמחה בתחום של תאונות דרכים ובהגשת תביעות כנגד חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי. עו"ד יוסף שאבי מלווה את הלקוח החל מפגישת הייעוץ, דרך הליך הגשת התביעה באופן המקצועי והמדויק ביותר ועד לקבלת מלוא סכום הפיצויים המגיע לו.

לקבלת מידע נוסף אודות שירותי המשרד עבור נפגעי תאונות דרכים צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם.

דילוג לתוכן