תביעות נזיקין

תביעות נזיקין

תביעות נזיקין הן תביעות שמגיש אדם אשר נגרם נזק לרכושו או לגופו – כנגד הצד הפוגע. התובע מעוניין לקבל פיצויים בגין הנזק שנגרם לו, ולכן תחת ההגדרה של "תביעות נזיקין" נכללים כמה וכמה סוגי תביעות, ביניהם תביעת רשלנות רפואית, תביעה בגין מפגע בדרך, תביעה בגין תאונת דרכים, תביעה בגין תאונת עבודה ועוד.

משרד עורכי דין יוסף שאבי מתמחה בתחום של תביעות נזיקין ומייצג לקוחות רבים בתביעות נגד מוסדות, רשויות מקומיות ואנשים פרטיים. הייצוג שלנו כולל ייעוץ משפטי מדויק וליווי של הלקוח לכל אורך הדרך עד להשגת הפיצויים המרביים האפשריים.

תביעות בגין נזקי גוף

נזקי גוף, כשמם כן הם – נזקים הנגרמים לגוף כתוצאה מתאונות ומפגעים, לרבות תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית, מעידות בשעת ההליכה ברחוב, תאונה של הילדים בבית הספר ואפילו תאונה בבית. המונח נזק כולל גם פגיעה בגוף, גם פציעה וגם, לא עלינו – מוות, והתביעה מוגשת כנגד מי שהיה אמור להיות אחראי על מקור המפגע. במקרים רבים זכייה בתביעה כזאת אמנם לא יכולה להשיב לאדם את אורח חייו כפי שהיה לפני התאונה, אולם יכולה לסייע לו להתמודד בצורה יותר קלה עם ההוצאות הנלוות לכך. מכיוון שהתחום של נזקי גוף הוא תחום מאוד רחב אשר כולל הרבה מאוד סוגי פגיעות, הרי שסוג האחריות והגורם שנגדו מוגשת התביעה משתנים ממקרה למקרה. כפי שניתן לראות, מדובר בתחום משפטי מאוד מורכב, ולכן יש חשיבות גדולה לכך שהליך הגשת תביעת נזקי גוף ילווה בעורך דין המתמחה בתחום ומנוסה בו.

תביעות כנגד רשויות מקומיות

הרשות המקומית היא האחראית הבלעדית להיותם של המדרכות והשבילים בשטחה בטוחים לנסיעה ו/או להליכה. במקרה בו אדם הולך בדרך ונפגע כתוצאה מאי טיפול נכון של הרשות במפגע מסוים – הוא רשאי להגיש תביעה נגד הרשות ולצפות לקבל פיצויים שיסייעו לו בהתמודדות עם הפגיעה. המקרים הנפוצים ביותר בהם מוגשת תביעה כנגד רשות מקומית הם מקרים של נפילה לבור במדרכה, החלקה על מדרכה רטובה, נפילה על אבני חצץ או על חול חשוף, היתקלות באבנים משתלבות בולטות או שבורות, היתקלות בפחי אשפה שאינם נמצאים במקום, פציעה מענפי עצים שלא נגזמו ועוד. מכיוון שלא תמיד אפשר לתבוע את הרשות המקומית ושלא תמיד בטוחים אם ניתן להגיש תביעה או לא – במקרה של פציעה מומלץ מאוד לפנות באופן מיידי לעורך דין המתמחה בדיני נזיקין. עורך דין מומחה יוכל להגיד האם יש עילה לתביעה, ובמקרה שאכן יש – להגיש אותה בדרך שתמקסם את הסיכוי שלכם לקבל את הפיצויים המגיעים לכם.

תביעות כנגד בעלי מקרקעין

אדם שנפגע בשעת הימצאותו בשטח של אדם אחר – היינו – בבית או בחצר, יכול, במקרים רבים, להגיש תביעת נזיקין נגד בעל המקרקעין בגין רשלנות. כך למשל, מעצב שמגיע לבצע את עבודתו בבית וניזוק כתוצאה מכך שנפלה עליו קורה שלא הוצמדה טוב לקיר – יכול להגיש תביעה בגין הנזק שנגרם לו. כמובן שגם פה עולות שאלות לגבי אופי התביעה, שכן אם מדובר בתאונה שהתרחשה בזמן עבודה ייתכן כי יהיה צורך להגיש גם תביעה כנגד המעסיק, אבל בדיוק על מנת לברר את הסוגיות האלה ורבות אחרות – צריך לשכור את שירותיו של עורך דין נזיקין.

תביעות כנגד גופים ציבוריים ופרטיים

תאונות יכולות להתרחש גם במהלך שהות בשטחים השייכים לגופים ציבוריים או פרטיים. כך למשל, אדם יכול להחליק על רצפה רטובה באולם קולנוע או באולם אירועים, או להיתקל במרצפת בולטת או שבורה. במקרים כאלה חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין דיני נזיקין המתמחה בתביעת גופים פרטיים וציבוריים, אשר ינחה אתכם ויסייע לכם בהגשת תביעה שתמקסם את הסיכוי שלכם לקבל פיצויים.
משרד עורכי דין יוסף שאבי מתמחה בתחום של דיני נזיקין. בכל מקרה בו נגרמה לכם פגיעת גוף אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ולקבוע פגישת ייעוץ מקצועית.

דילוג לתוכן