הכרה בנכות מול ביטוח לאומי

הכרה בנכות מול ביטוח לאומי

סובלים מנכות או מוגבלות? יכול מאוד להיות שאתם זכאים לקבל קצבה מהמוסד לביטוח לאומי. על פי החוק אנשים רבים בעלי נכויות או מוגבלויות מסוימות זכאים לקבל קצבה ו/או גמלאות מהמוסד לביטוח לאומי ומגורמים נוספים במדינה. לכן, אם אתם סובלים ממוגבלות מסוימת חשוב מאוד שתיוועצו עם עורך דין המתמחה בתחום של הכרה בנכות מול ביטוח לאומי ותבררו אם מגיעות לכם זכויות שאתם עדיין לא מקבלים. במידה שכן, עורך הדין יספק לכם ייעוץ משפטי וילווה אתכם לאורך כל הדרך בהגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי ובביצוע כל הפעולות המשפטיות לטובת הכרה בנכותכם וקבלת הזכויות המגיעות לכם.

עורך דין יוסף שאבי מתמחה בתחום של הגשת תביעות נגד המוסד לביטוח לאומי לטובת הכרה בנכות, ויספק לכם ייעוץ מקצועי ומדויק וליווי משפטי צמוד לאורך כל הדרך.

תביעות בגין נכות מעבודה ונכות כללית

אדם יכול להגיש תביעה כנגד המוסד לביטוח הלאומי בגין נכות כללית, היינו – נכות רפואית מוכרת. במקרה כזה המוסד לביטוח לאומי לא מתעמק בשאלה מהו הגורם לנכות, אלא רק בוחן את שיעור הנכות של התובע בשל מצבו. על מנת לקבל גמלה בגין נכות כללית, על התובע לעמוד בשלושה קריטריונים:

• נכות רפואית מצטברת של בין 60%-40%.

• מצב פיזי אשר גורם לפגיעה בכושר התעסוקתי של התובע ברמה של 50% ומעלה.

• בפועל – הכנסתו של התובע מעבודתו אינה עולה על רבע מהשכר הממוצע המשק או שהכנסתו פחתה ב-50% ומעלה ביחס להכנסתו טרם הפגיעה.

במידה ששלושת התנאים הללו מתקיימים זכאי התובע לקבל תגמולי נכות כללית, אשר שיעורם ייקבע בהתאם לשיעור אי הכושר שנקבע. תגמולים אלה לא יעלו על 2,200 ש"ח לחודש ואינם תלויים בהכנסתו של התובע לפני התאונה.

על מנת להוכיח שהתובע אכן עומד בשלושת הקריטריונים, חשוב מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום של תביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי.
תביעות בגין נכות מהעבודה יוגשו למוסד לביטוח לאומי במקרה שכאשר התובע נפגע הוא היה במקום עבודתו ו/או בדרך ל/משם, או שהיה בשליחות למקום מסוים מטעם מקום העבודה. גם במקרה כזה חשוב מאוד להיות מלווים בעורך דין ביטוח לאומי, על מנת להשיג את כל הראיות וההוכחות הדרושות לטובת ההוכחה כי הפגיעה אכן נגרמה בזמן היותו של התובע בתפקיד.

תביעות בנושא שירותים מיוחדים

אנשים רבים אשר סובלים מנכות, מוכרים כנכים על ידי המוסד לביטוח לאומי ואף מקבלים קצבת נכות כללית, אינם מודעים לעובדה שבנוסף לקצבה זאת ייתכן כי הם זכאים לקבל קצבה נוספת בעבור שירותים מיוחדים הנדרשים להם לטובת ביצוע פעולות יומומיות. כמובן שיש קריטריונים מסוימים לקבלת קצבת שירותים מיוחדים. כך למשל, את התביעה לקבלת הקצבה אפשר להגיש רק עד גיל הפרישה (62 לנשים ו-67 לגברים), כאשר מי שנמצא במוסד שניתנים בו שירותי רפואה, סיעוד או שיקום – מראש אינו זכאי לקבל את הקצבה. למרות זאת, לנכים מוכרים אשר זקוקים לסיוע בביצוע פעולות שגרתיות כדאי מאוד להתייעץ עם עורך דין ביטוח לאומי, על מנת לברר אם הם זכאים לקצבת שירותים מיוחדים. אחרי הכל, מדובר בקצבה של בין 1,400 ש"ח ל-5,330 ש"ח, סכומי כסף אשר בהחלט יכולים לשפר את איכות החיים.

תביעות סיעוד

אדם סיעודי הוא אדם הנזקק לסיועו של אדם אחר על מנת לבצע פעולות שגרה יומיומיות. מי שמגיע לגיל או למצב רפואי המצריכים את העזרה הזאת יכול להגיש תביעת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כדי להגיש את התביעה יש למלא טופס תביעה לגמלת סיעוד ולצרף אליו חוות דעת רפואית ואת כל המסמכים שיש בהם כדי להוכיח שהתובע אכן נזקק לסיוע בביצוע משימות יומיומיות. כמובן שניתן להגיש את התביעה לבד, אולם אם רוצים להיות בטוחים שמגישים אותה כמו שצריך, כשהיא כוללת את כל המסמכים שבאמת יכולים לאשש את היותו של התובע סיעודי, כדאי מאוד לבצע את התהליך בסיועו של עורך דין. מכיוון שישנם מקרים בהם המוסד לביטוח לאומי דוחה את התביעה, חשוב לדעת כי ניתן להגיש ערעור על ההחלטה אפילו כמה וכמה פעמים, ולשם כך חשוב מאוד לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום ושיש לו ניסיון רב שנים.

תביעות ניידות

אנשים המוגבלים בניידות אשר עומדים בקריטריונים מסוימים זכאים לקבל גמלת ניידות מהמוסד לביטוח לאומי. גמלה שכזאת מעניקה להם הטבות שונות כדוגמת תו נכה, פטור מאגרת רישוי, קצבת ניידות, הלוואה למימון אביזרי רכב ועוד, וזאת על מנת להשתתף בהוצאות הניידות שלהם ולסייע להם להשתלב בקהילה כשהם שומרים על חיים עצמאיים. תביעות ניידות ניתן להגיש מגיל 3 ועד גיל 67, כאשר במקרים בהם התביעה מאושרת – ממשיכים לקבל את הגמלה גם לאחר מכן. על מנת להגיש תביעת ניידות מומלץ להסתייע בעורך דין ביטוח לאומי הבקיא בתחום, משום שכך תוכלו להיות בטוחים שאתם מגישים את התביעה כשהיא כוללת את כל מה שצריך על מנת למקסם את סיכוייכם לזכות ולקבל את הגמלה שמגיעה לכם.

משרד עורכי דין יוסף שאבי מתמחה בתחום של הגשת תביעות הכרה בנכות למוסד לביטוח לאומי. אם אתם זקוקים לייעוץ ולסיוע משפטי בתחום אתם מוזמנים ליצור קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם.

דילוג לתוכן