דיני משפחה

דיני משפחה

התחום של דיני משפחה הוא תחום מאוד רחב הכולל נושאים רבים שקשורים לחיי המשפחה. תביעות שמוגשות בנושאים אלה מתבררות בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, כתלות במקום בו נפתח תיק התביעה. התביעות הנדונות בבית משפט לענייני משפחה הן תביעות הקשורות בבני משפחה (בן זוג, ידועה בציבור, בן זוג לשעבר, ילד, נכד, הורים, אחים) ובנושאים הקשורים ליחסים ביניהם – שהעיקרי שבהם הוא מצב של גירושין. במקרה כזה יידונו בבית הדין לענייני משפחה כל הנושאים הקשורים לחלוקת התא המשפחתי, לרבות מזונות, חלוקת רכוש, משמורת ילדים, הסדרי ראייה, תביעת אבהות, תביעת אמהות וכד'.

 

משרד עורכי דין יוסף שאבי מתמחה בתחום של דיני משפחה ומלווה זוגות ומשפחות עד להשגת התוצאות הטובות ביותר עבור התא המשפחתי.

ניהול הליכי גירושין

הליך גירושין הוא הליך מאוד מורכב מבחינה משפטית ורגשית כאחד. לכן, כאשר מדובר בפתיחת תיק גירושין חשוב מאוד קודם כל לדעת שמדובר בדרך כלל בהליך ארוך ובתקופה לא פשוטה מבחינה רגשית. מכיוון שכך, כדאי מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין דיני משפחה שיש לו לא רק התמחות מקצועית בתחום של דיני משפחה, אלא גם לקוחות עבר שהיו שבעי רצון מהשירות שהעניק והכי חשוב – אמפתיה ורגישות ללקוח אותו הוא מלווה. ניהול הליכי גירושין צריך להתנהל מאוד בזהירות מצד אחד, על מנת שלא לפגוע באף אחד מהצדדים המעורבים (ובעיקר לא בילדים, אם יש), ומאידך – חשוב שהוא יתנהל באסרטיביות הנדרשת על מנת שהצד המיוצג יקבל את התנאים הטובים ביותר עבורו לאחר הגירושין. המורכבות הזאת מחייבת היכרות מעמיקה עם התחום ועם החוקים, הבנה של הצרכים המסוימים של חברי התא המשפחתי ויכולת לתמרן בין הצד המשפטי המנהלתי לבין הצד האנושי.

עריכת הסכמי גירושין, הסכמי יחסי ממון, הסכם לחיים משותפים בין ידועים בציבור

גירושין מתרחשים בפועל רק אחרי ששני הצדדים מגיעים להסכם. על מנת להגיע להסכם כזה יש משא ומתן שהרבה פעמים הוא לא כל כך פשוט בין שני הצדדים, או, אם לדייק – בין שני עורכי הדין של שני הצדדים, כאשר כל צד מציג את הטענות ואת האינטרסים שלו. על מנת להגיע להסכמות חשוב מאוד שעורך הדין ידע אמנם גם לעמוד על האינטרסים החשובים ביותר של הצד שהוא מייצג, אבל גם להתפשר על הדברים החשובים קצת פחות. אחרי הכל, עריכת הסכמי גירושין הוגנים הם המפתח לשמירה על יחסים סבירים בין בני הזוג הפרודים, וכתוצאה מכך הפגיעה בילדים תהיה הרבה פחות קשה. נושא נוסף הנכלל בתחום של דיני משפחה הוא הסכמי ממון – הסכמים שנחתמים בין שני בני זוג שמעוניינים לחיות ביחד, אך לשמור על הרכוש והכספים שלהם בנפרד. במקרה כזה חשוב מאוד שעורך דין לדיני משפחה אשר יש לו גם יכולת לפשר ולאזן בין הצדדים ייקח לידיו את המושכות, וינסח את ההסכם ההוגן ביותר עבור כל אחד מבני הזוג. ידועים בציבור שמעוניינים לחיות ביחד רוצים הרבה פעמים גם הם לחתום על הסכם לחיים משותפים, על מנת להבהיר איזה חלק של הרכוש והכספים נשארים ברשות כל אחד מהם ואיזה חלק שלהם הופך לרכוש משותף. גם במקרה זה חשוב מאוד להיות מלווים בעורך דין דיני משפחה מקצועי, אשר יש לו יכולת רגשית גבוהה שתאפשר לו לגשר בין הצדדים.

עריכת צוואות, הוצאת קו קיום צוואה/צו ירושה

עורך דין דיני משפחה מטפל גם בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אם אתם מעוניינים לנסח צוואה או להוציא צו קיום צוואה לצוואה שהשאיר יקיריכם – הוא הכתובת עבורכם. עורך הדין יקבע אתכם פגישה ראשונית, יערוך את הבקשה לצו ירושה או לצו קיום צוואה – כתלות במקרה, ישלח הודעות ליורשים על פי דין, יעביר את הבקשה לרשם הירושה ויתנהל מולו עד לקבלת הצו. חשוב להבין כי מדובר בהליך שיכול לקחת זמן וגם יכול להידחות על ידי הרשויות, ולכן חשובה כאן הסתייעות בעורך דין המתמחה בתחום של דיני צוואות וירושות. עורך דין כזה ידע בדיוק להסביר לכם איזה מסמכים אתם נדרשים להמציא לטובת הגשת הבקשות וילווה אתכם לכל אורך הדרך עד לקבלת המסמך הדרוש.

מינוי אפוטרופוס

קטינים או אנשים אשר בשל הגבלה שכלית או מחלה מסוימת אינם יכולים לדאוג לצורכיהם האישיים, הם אנשים שעל פי החוק יש למנות עבורם אפוטרופוס – אדם אשר יקבל את ההחלטות עבורם. במקרים מסוימים אנשים יזדקקו לאפוטרופוס עבור כל תחומי החיים (קטינים או קשישים שסובלים ממחלות קוגניטיביות המשפיעות על יכולת קבלת ההחלטות שלהם ואחרים), ובמקרים אחרים הם יזדקקו לאפוטרופוס רק עבור החלטות בתחומים מסוימים (כמו למשל במקרה שאדם לא מצליח לקבל החלטות נכונות לגבי אופן הטיפול ברכוש שברשותו יצטרך אפוטרופוס לענייני רכוש בלבד). תהליך מינוי אפוטרופוס מותנה בהגשת בקשה לבית המשפט לענייני משפחה, וחשוב מאוד שהגשת הבקשה תיעשה על הצד הטוב ביותר ותכלול את כל המסמכים הנדרשים. לשם כך כדאי מאוד להסתייע בשירותיו של עורך דין דיני משפחה, אשר הגשת בקשות למינוי אפוטרופוס היא חלק בלתי נפרד מעבודתו השוטפת.

ניהול סכסוכים

ניהול סכסוכים במשפחה הוא לא תמיד דבר של מה בכך. לעתים הסכסוך הוא כל כך קשה, עד שאף אחד מהצדדים לא מוכן להתפשר וכל אחד מתבצר בעמדתו. על מנת שמקרים כאלה לא יסלימו וייגמרו בצורה מאוד לא נעימה, כדאי מאוד להסתייע בשירותיו של עורך דין דיני משפחה המתמחה בתחום של ניהול סכסוכים במשפחה. עורך דין מנוסה בתחום ידע לגשר בין הצדדים ולגרום להם לוותר על חלק מהעקרונות, אלה הפחות משמעותיים עבורם, ובדרך של גישור ומלאכת מחשבת יביא אותם לחתימה על הסכם פשרה שיאפשר לשניהם לישון בשקט.

ניהול עזבונות

עיזבון הוא הרכוש של אדם שנפטר. אם הנפטר השאיר אחריו צוואה – עזבונו מחולק על פי הכתוב בה, אולם אם הוא לא הותיר צוואה – העזבון מחולק על פי האמור בחוק הירושה. ישנם מקרים בהם נדרש מנהל עזבון אשר ייקח פיקוד על העזבון ויחלק אותו בין יורשיו של הנפטר. אם הנפטר לא ציין בצוואתו מי יהיה מנהל העזבון – יש למנות את המנהל על פי צו בית משפט. אם אתם יורשים של אדם שנפטר ולעיזבון חובות רבים או נכסים רבים שצריך לנהל בטרם יחולקו; אם אתם מספר יורשים ויש ביניכם חילוקי דעות קשים או שאחד היורשים הוא קטין או חסוי – כדאי מאוד שתפנו אל עורך דין דיני משפחה אשר מתמחה בתחום ניהול עזבונות.
משרד עורכי דין יוסף שאבי מתמחה בדיני משפחה וישמח לסייע לכם בכל נושא וללוות אתכם לאורך כל הדרך עד להשגת התוצאות האופטימליות עבורכם. לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישת ייעוץ צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לתת לכם שירות.

דילוג לתוכן